Lety do Dubrovníku

Letecké spojení
'Dubrovnik017' - Dubrovník
'Dubrovnik017' - Attribution: Hiroyuki Nakano

Letiště Dubrovník je velmi dobře spojeno se všemi důležitými chorvatskými a evropskými destinacemi. Momentálně je to druhé nejvytíženější letiště v Chorvatsku a první nejúspěšnější.

Chorvatské aerolinky Croatia Airlines poskytují pravidelné lety mezi Dubrovníkem a ostatními chorvatskými letišti (Záhřeb, Split, Pula atd.), ale také přímé lety do evropských metropolí, jako je například Vídeň, Řím, Amsterdam, Frankfurt a dokonce i Tel Aviv přes Středozemní moře.

Mnoho mezinárodních aerolinek nabízí pravidelné lety do Dubrovníku z různých evropských měst. Se společnostmi jako jsou například Lufthansa, German Wings, British Airways nebo Austrian Airlines se do Dubrovníku dostanete z Mnichova, Kolína nad Rýnem, Londýna a Vídně.

Některé oblíbené nízkonákladové evropské společnosti také poskytují přímé lety do Dubrovníku. Můžete si například zabookovat přímý let z Berlína do Dubrovníku se společností EasyJet, která létá také do několika dalších jihoevropských destinací, jako například Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife a Lanzarote na Kanárských ostrovech, Ibiza na Baleárech, Kefalonia, Kos, Korfu, Athény a Kréta v Řecku, Izmir v Turecku, Lisabon v Portugalsku, Korsika ve Francii a mnoho dalších, za ceny již od 40EUR, pokud si svůj let zabookujete s dostatečným předstihem.

Většina evropských destinací je v doletové době 2-3 hodiny od Dubrovníku. Pokud například cestujete z Barcelony, Berlína nebo Curychu, můžete očekávat, že dorazíte do Dubrovníku asi za dvě hodiny – pokud tedy chytíte přímý let. Britské, irské a španělské destinace jsou většinou v doletové době okolo tří hodin a mezi nejvzdálenější destinace patří například Moskva, ze které přímý let trvá pět hodin.

Letiště Ćilipi v Dubrovníku leží 20 km od města. Dostanete se k němu autem nebo autobusem. Několik taxislužeb nabízí odvoz z a na letiště v kteroukoli denní dobu. Ceny za taxi se pohybují okolo 70-75 EUR a závisí na přesné vzdálenosti. Můžete si také vypůjčit auto v některé z půjčoven, které sídlí u letištního terminálu. Dvě autobusové společnosti poskytují pravidelné linky z města a do města. Autobus stojí asi 5 EUR.