Mlini – Oáza oblasti okolo Dubrovníku

Mlini
'View at Mlini, Croatia' - Dubrovník
'View at Mlini, Croatia' Solnechnaja / Shutterstock

Mlini je malá idylická rybářská osada na půli cesty mezi Dubrovníkem a Cavtatem. Se svojí panenskou přírodou, bohatou vegetací a úžasnými plážemi, stejně jako s bohatým historickým a kulturním dědictvím, které sahá až do starověku, tato vesnice opakovaně přitahuje turisty, stejně jako místní. Mlini je jakousi oázou s mnoha prameny pitné vody. Pokud tedy hledáte klidné místo, kde byste si mohli odpočinou, Mlini může být pro vás to pravé.

I když je Mlini blízko Dubrovníku (asi 10 kilometrů), nabízí intimní izolaci, kterou někdy po roce stráveném prací ve velkoměstě, tolik potřebujeme. S Dubrovníkem je vesnice dobře propojená autobusovými linkami. Autobus stojí asi 1,50 euro. Můžete ale využít i pravidelnou lodní linku, která spojuje Mlini s okolními ostrovy. Z rozmanité nabídky výletů do blízkých destinací si jistě vyberete.

Po příjezdu do Mlini najdete ubytování v jednom z hotelů, nebo soukromých apartmánů. Hotely nabízejí širokou škálu zábavy a rekreačních aktivit. Hlavní předností této vesnice jsou ale krásné přírodní pláže s čistě modrým mořem, obklopené bohatou, voňavou středozemní vegetací. Dokonce najdete i jednu písečnou pláž a pláž pro nudisty, ke které se snadno dostanete lodí.

View at Mlini, Croatia
'View at Mlini, Croatia' - maisicon / Shutterstock

Zajímají-li vás památky a poznávání místních kultur a historie, Mlini má skutečně mnoho co nabídnout. Monumenty z antického Řecka a římské osady, které se okolo vesnice našly, vás jistě budou zajímat.

Mlini leží mezi několika prameny vody, které dříve poháněly mlýny. Tak vesnice Mlini, v překladu „mlýny“ získala své jméno. Mlýny již nepracují, ale jsou oblíbeným místem fotografů, stejně jako kachny, které obývají rychlejší proudy pramenů.

Mlini má bohatou paletu nočního života, najdete ale také několik barů a restaurací pro milovníky klidných večerů. Pokud ale hledáte širší nabídku nočních aktivit, vždy můžete navštívit Dubrovník, který je pouze několik minut cesty autobusem, nebo autem.
Hotely a apartmány ve městě Mlini