Molunat - Nejjižnější turistická oáza dubrovnického regionu

Molunat
'Molunat Croatia' - Dubrovník
'Molunat Croatia' - Attribution: Istria Travel

Molunat je nejjižněji položená turistická destinace v Chorvatsku, leží 20 km jižně od Cavtatu, v zátoce zformované poloostrovem Gora Molunta. Je to malá turistická a rybářská osada, ideální pro rodinnou dovolenou mimo davy velkoměsta. Užijete si klidnou krásu netknuté přírody: písečné pláže, borovicové lesy a krásně modré moře, to vše v příjemné vůni středomořských bylinek a citrusových květin.

Název Molunat pochází z řeckého slova molos, což znamená přístav. To a mnoho archeologických nálezů v oblasti potvrzuje teorii, že Molunat byl obydlen již ve starověku. Osada se stala v 15. století součástí republiky Ragusa. Pozůstatky ochranné zdi z této doby stále stojí na kontinentální části poloostrova Molunat.

Molunat je skvělou destinací pro turisty, kteří chtějí aktivní dovolenou. Máte mnoho možností: potápění, rybaření, plachtění nebo surfing, nebo třeba několik stezek pro horská kola. Protože v Molunatu nebývají žádné studené větry, koupací sezóna začíná již v květnu a moře je příjemně teplé až do konce října.

Několik denních autobusových linek propojuje Molunat s Dubrovníkem, Cavtatem a dubrovnickým letištěm Ćilipi. Přestože nenajdete žádný hotel, vždy se můžete pohodlně ubytovat v jednom ze soukromých apartmánů. V Molunatu je také auto kemp Monika, který leží v krásné přírodě pod borovicemi, v těsné blízkosti moře a písečných pláží, které jsou ideální pro děti.

Molunat je malá a izolovaná vesnice, nabízí ale několik možností, jak strávit zábavnou noc. Je zde několik barů, restaurací a obchodů. Jediné dvě restaurace v Molunatu mají znamenitý výběr kvalitních vín a bohatou gastronomickou nabídku.
Hotely a apartmány ve městě Molunat