Noční život v Dubrovníku

Noční život
'Busy Night' - Dubrovník
'Busy Night' - Attribution: Jeremy Vandel

Jako jedna z nejvyhledávanějších letních destinací Středozemního moře nabízí Dubrovník bohatou a různorodou nabídku nočních aktivit, které uspokojí preference všech hostů. Po opalování, plavání a denním relaxování u moře logicky následuje noční zábava. Dubrovník nabízí něco úplně každému: najdete mnoho nočních klubů, barů, galerií a koncertních síní. Většina z nich je za zdmi Starého města a snadno se k nim dostanete, ať jste ubytovaní kdekoli.

V Dubrovníku se i prostá večerní procházka městem může změnit v nezapomenutelný zážitek. Cestou ulicí Stradun a celým centrem města si můžete vychutnat skvělou hudbu a další pouliční umělce. Na jaře a v létě se téměř každé náměstí ve městě stává místem konání různých divadelních a koncertních představení. Chcete-li pocítit autentickou krásu Dubrovníku a okouzlující atmosféry jižní Dalmácie, je nezbytné poslechnout si vokální soubor. Zpěváci se často spontánně scházejí v ulicích města a zpívají staré dalmatské písně o lásce a o moři. Knížecí palác často hostuje nejlepší hudebníky z celého světa. Pokud se více zajímáte o současné umění Dubrovníku, ve městě najdete mnoho galerií.

Jedním z nejdůležitějších kulturních událostí celé sezóny je Dubrovnický letní festival, který se koná každý rok v červenci a srpnu. Festival se koná na více než 70 venkovních místech – nespočet ulic a náměstí ve městě slouží jako pódia pro mnoho vystoupení od bohatého programu klasické hudby, jazzu, současné hudby, až po divadlo, operu a tanec.

Opening of the Dubrovnik summer festival with big firework. Lot of small and big boats around the city.
'Opening of the Dubrovnik summer festival with big firework. Lot of small and big boats around the city.' - OPIS Zagreb / Shutterstock

Pro ty, kteří hledají dynamičtější noční zábavu, Dubrovník chystá mnoho koktejlových barů a nočních klubů. Nejpopulárnější je Revelin, který je u vstupu do Starého města. Je to jedinečný klub, ve kterém se pojí minulost a současnost Dubrovníku, což vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Renesanční Revelin byl dříve pevnost, dnes vede dvojí život – přes den archeologické muzeum a v noci oblíbený noční klub. Během celé sezóny uslyšíte energické beaty moderní elektronické hudby. Ve městě je také mnoho menších klubů, koktejlových barů a diskoték (např. EastWest klub na pláži Banje, nebo noční klub Capitano). Pokud máte chuť na tanec v divokých jižanských rytmech, najdete dokonce i latinskoamerický klub Fuego.

Pokud hledáte klidnější večerní zábavu, v Dubrovníku jsou dvě kina, a chcete-li zkusit své štěstí, najdete také jedno kasino.