Pláže v Dubrovníku

Pláže
'Sunny beach on Eastern side of the old town of Dubrovnik, Croatia' - Dubrovník
'Sunny beach on Eastern side of the old town of Dubrovnik, Croatia' Florin Stana / Shutterstock

Dubrovník leží na pobřeží Jaderského moře, jednoho z nejmodřejších a nejčistších moří světa. Říká se, že Jaderské moře je nejmodřejší bod na Zemi, který je možno spatřit z vesmíru. Úžasná přírodní krása a nespočet pláží patří k největším výhodám Dubrovníku. Díky tomu je vyhledávanou letní destinací pro návštěvníky z celého světa.

Většina pláží v oblasti Dubrovníku je obklopena borovicemi, které poskytují příjemný stín a nabízí tolik žádané osvěžení v parných dnech, stejně jako různé sportovní aktivity.

Dubrovník patří mezi pět destinací s nejkrásnějšími plážemi u Jaderského moře. Většina pláží je oblázkových, ale najdete i několik písečných pláží, které jsou skvělé pro dovolené s dětmi a různé aktivity na písku. Pro ty, kteří hledají soukromí, jsou tady krásné zálivy, které jsou jako dělané pro romantický odpočinek. Ke všem těmto plážím se dostanete jednoduše pešky, autem nebo lodí.

Pláž Copacabana je jednou z nejoblíbenějších rodinných destinací v Dubrovníku. Leží na poloostrově Lapad a po celý den nabízí mnoho letních aktivit a vodních sportů. Tato oblázková pláž je vhodná i pro invalidy – je vybavena speciální rampou, která usnadňuje vstup do moře.

Lapad beach
'Lapad beach' - Attribution: Jenni Douglas

Pláž Banje je v těsné blízkosti zdí Starého města a nabízí krásný výhled na městské valy. Je pokrytá oblázky a najdete zde mnoho příležitostí pro vodní sporty, včetně plážové házené a vodního póla.

Pláž Buže leží na skalách za zdmi města. Nabízí krásný výhled na moře a kavárnu, díky které zábava pokračuje i po setmění.

Busy Rocks
'Busy Rocks' - Attribution: Kevin Botto

Pláž sv. Jakuba je často považována za nejkrásnější pláž v Dubrovníku. Leží v těsné blízkosti centra města, v malé zátoce pokryté oblázky. Užijte si jízdu na vodních lyžích nebo kajaku, abyste si odpočinuli od plavání a opalování u průzračného moře.

Pláž Šunj je jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Lopud, který leží 40 minut cesty lodí od Dubrovníku. Pláž se nachází v klidné zátoce a nabízí zábavu pro celou rodinu.

Fishes at Sunj Beach, Lopud Island
'Fishes at Sunj Beach, Lopud Island' - Attribution: Judith Doyle

Pláže Lokrum je malý ostrov před Starým městem, který poskytuje mnoho romantických pláží a krásných zátok. Jsou obklopeny borovicemi, které poskytují voňavý stín. Při své návštěvě můžete navštívit i benediktinský klášter, nebo botanickou zahradu.

Lokrum Island and nature park near Dubrovnik, Croatia
'Lokrum Island and nature park near Dubrovnik, Croatia' - OPIS Zagreb / Shutterstock

Pláž Cava je částečně nudistická pláž pokrytá pískem a oblázky. Nabízí průzračně čisté moře a krásný pohled na ostrovy Elaphiti.

Pro pláže Jaderského a sousedního Jónského moře se svými plážemi Lefkada, Zakynthos a Kefalonia je přirozené, že se dostávají na první pozice v soutěžích o nejkrásnější pláže Evropy a dokonce i celého světa. Dokonce i turisté, kteří preferují plavání v bazénech často po návštěvě těchto nádherných pláží změní názor.